Świetnie spisały się nasze "siatkarki" w tegorocznych rozgrywkach w ramach Licealiady Młodzieży.

Po zwycięstwie w mistrzostwach powiatu i po pokonaniu zespołów Z.S. Milicz i T.L. Milicz w stosunku 2:0 nasze zawodniczki wygrały również turniej międzypowiatowy. W rozegranym w Trzebnicy turnieju również bez straty seta pokonały renomowany zespół L.O. z Trzebnicy oraz Z.S. z Twardogóry uzyskując awans do finału strefy wrocławskiej.

W finale strefy wrocławskiej uczestniczyły oprócz naszych siatkarek zawodniczki szkół mistrzostwa sportowego z Wrocławia, które trenują siatkówkę w wymiarze 15 godz. tygodniowo i biorą udział w rozgrywkach klubowych i ligowych na poziomie wojewódzkim i krajowym.
Z tak doświadczonymi i w pełni profesjonalnymi zespołami nasze zawodniczki nawiązywały momentami wyrównaną walkę, świetnie się prezentując zwłaszcza w grze obronnej.
Jednak siła ataku zarówno drużyny Voley Wrocław oraz Junior Wrocław była poza zasięgiem naszego młodego zespołu.

Zajęcie 3 miejsca i zdobycie brązowego medalu w finale strefy wrocławskiej jest sporym osiągnięciem drużyny, którą tworzyły:

Kinga Krysiak, Hania Miękus, Gosia Jurkanis, Nadia Polit, Dominika Walniczek, Oliwia Dudek, Marysia Wasielewska, Julia Wycisk oraz Zuzia Zielińska, Maja Michalak, Ola Mielnik.

  • bfswps_1
  • bfswps_2
  • bfswps_3
  • bfswps_4
  • bfswps_5