Łączy nas sztuka!

Właśnie zakończył się projekt "Łączy nas sztuka'' realizowany w ramach programu Równać Szanse, który rozpoczął się we wrześniu 2021. Celem projektu była integracja młodzieży, doskonalenie umiejętności współpracy oraz rozwój i dzielenie się pasjami ze społecznością szkolną. Efektem pracy uczniów naszej szkoły jest koncert oraz wernisaż prac fotograficznych i plastycznych.  Finał projektu odbędzie się w poniedziałek (28.02) na  czwartej godzinie lekcyjnej w formie zdalnej. Dziękujemy za ogrom pracy uczestnikom projektu oraz koordynatorowi projektu, pani profesor Renacie Moczulskiej.

Już ostatnie szlify przed Wielkim Finałem naszego projektu Łączy nas Sztuka. Dzisiaj grupa plastyczna kończyła scenografię auli na nasz koncert. Inne osoby przygotowywały wernisaż prac plastycznych i fotograficznych, które powstały podczas spotkań grup tematycznych. Mam nadzieję, że jutro wszystko pójdzie tak jak zaplanowaliśmy.

Trwają próby generalne do Koncertu Finałowego. Czuć już podekscytowanie. Dzisiaj mogliśmy zobaczyć i usłyszeć m.in. Gosię, która reprezentuje lata 80 zarówno w piosence zespołu Maanam "Kocham cię kochanie moje", jak i w utworze Roya Orbisona "You got it". Poćwiczyliśmy też inne utwory, zajmowaliśmy się również sprawami technicznymi i naprawdę czujemy, że koncert jest coraz bliżej!

Spotkaliśmy się po świętach w auli szkolnej by ćwiczyć utwory, które będą w repertuarze koncertu podsumowującego Projekt. Spędziliśmy miło czas szlifując utwory muzyczne, śpiewając i jedząc smakołyki. Było też trochę improwizacji muzycznej, dyskusji nad materiałem by właściwie brzmieć na scenie. Następnie krytycznie przesłuchaliśmy nagrania i podzieliliśmy się uwagami. Bo dobrze wykonana praca to działanie, kontrola i optymalizacja.  Jeszcze dużo pracy przed nami ale najważniejsze, że robimy to co lubimy!

Dnia 4 października 2021 roku w ramach projektu „Łączy nas Sztuka!” grupa fotograficzna spotkała się z instruktorką fotografii i założycielką grupy FotoAmator - Panią Anną Sobolewską. Na zajęciach, pani Instruktor udzieliła nam wielu cennych rad, np. jak komponować zdjęcia, jak poprawnie je wykonywać, jak tworzyć interesujące fotografie. Pomogła nam również w przygotowaniu planu na sesję zdjęciową. Nasz grupa projektowa w składzie: Julia, Zuzia, Marianna, Otylia i Paweł jest bardzo zdeterminowana i chętna do działania. Fotografia to nasze hobby. Szukamy sposobu jak obrazem zastąpić słowa, jak fotografią zapisać wspomnienia. Na spotkaniu uczyliśmy się także jak znajdować inspiracje z różnych źródeł, które można znaleźć wokół siebie. Dziękujemy za te cenne wskazówki.