4-5 lutego uczeń klasy 2b, Jakub Łukaszyk, reprezentował naszą szkołę w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Po pierwszym dniu w którym uczestnicy z województw dolnośląskiego i opolskiego pisali trzy testy eliminacyjne Jakub jako jeden z 26 finalistów uzyskał kwalifikacje do etapu finałowego - ustnego rozgrywanego w niedzielę. Finał składał się z dwóch etapów quiz geograficzny oraz odpowiedź ustna na wylosowany temat. Ostatecznie Jakub zajął wysokie 21 miejsce, zważywszy że jest dopiero uczniem drugiej klasy to tym bardziej zasługuje na uznanie. Był najmłodszym uczestnikiem etapu finałowego. Teraz czekamy na wyniki z wszystkich olimpiad okręgowych Po których zostanie ogłoszony próg wejścia do etapu ogólnopolskiego.

• eoog_1
  • eoog_2