W piątek 4.11.2022 r. historycy z 4d: Piotr Gosthorski, Wojciech Fortuniak, Szymon Szulc i Szymon Rogal pod opieką prof. Marcin Chytrego wzięli udział w I Olimpiadzie Gier Planszowych organizowanej przez wrocławski IPN.
Konkurs odbywał się w 4 Regionalnej Bazie Logistycznej Wojska Polskiego we Wrocławiu.

Do zawodów przystąpiło ponad 350 uczniów, podzielonych na szkolne drużyny, które rywalizowały ze sobą w poszczególnych konkurencjach (grach). Nasza drużyna mierzyła się z innymi 25 zespołami w grze „Niepodległa” związanej z I wojną światową i odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Po blisko czterogodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięski zespół. Niestety nie udało się Nam awansować do poziomu ogólnopolskiego, niemniej Nasz debiut w tej olimpiadzie należy uznać za udany.

Wyjazd był znakomitą okazją nie tylko do zabawy, ale także i nauki. Pozwolił w mniej typowy sposób poznać i utrwalić historię Naszego kraju.

• ogp_1
  • ogp_10