W I LO odbyła się dzisiaj uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tradycją zielonego liceum jest przyjęcie w tym dniu uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej czego wyrazem było złożone przez nich ślubowanie.
Uroczystość rozpoczął Mikołaj Skiba, który opowiedział nam historię o nauczycielu, który spotyka swojego ucznia po latach i dowiaduje się jak wielki wpływ miał na życie swojego wychowanka.
Mogliśmy również obejrzeć materiał filmowy, w którym uczniowie odpowiadali na pytanie: „Gdybym była nauczycielką, gdybym był nauczycielem” podsumowując: ich uczniom nie byłoby łatwo ???? Materiał przygotowali Mateusz Barteczka, Michał Furyk, Oskar Plewa, Konrad Żurek i Maciej Krysiak.
W muzyczną podróż do szkolnych beztroskich czasów zabrali nas: Emilia Sokół, Karolina Nowak, Franek Jaskulski, Adrian Kamiński, Julia Ranoszek, Otylia Łochowska,Gosia Szulc, Julia Kasprzyk, Adrian Kulik i Maks Golec.
Samorząd Uczniowski przeprowadził plebiscyt, w którym można było oddać głos w kategoriach : najzabawniejszy nauczyciel- wygrał pan profesor Marcin Chytry, najbardziej oryginalnie ubrany nauczyciel- wygrała pani profesor Magdalena Duda, w kategorii najciekawiej prowadzone lekcje wygrał pan profesor Leszek Półrolniczak. Pamiątkowe puchary wręczała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Broniecka życząc nauczycielom wytrwałości i cierpliwości. Miłym akcentem było wręczenie spersonalizowanych życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Uroczystość przygotowała klasa 2c z wychowawczynią panią Izabelą Rokitą, prowadzący Karolina Grabowska i Adam Mazik, dźwięk Michał Tymański.

• dn_1
  • dn_2