Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miały na celu zwrócenie uwagi społeczności I LO na bardzo szeroki zakres zagadnień związanych z prawami człowieka w Polsce i na świecie. Uczniowie klasy II A, wspierani przez nauczycieli - pana Marcina Chytrego oraz panią Eugenię Hajdun, przygotowali okolicznościowe plakaty, gazetkę, cytaty, prezentacje multimedialne oraz filmy, które były eksponowane na korytarzach szkolnych.

Przeprowadzono też okolicznościowy konkurs wiedzy o prawach człowieka. Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele wszystkich klas licealnych. Zwycięska drużyna z 3A zdobyła słodką nagrodę dla całej klasy. Gratulujemy zwycięzcom konkursu, a uczestnikom i organizatorom obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka serdecznie dziękujemy.

Ponadto w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miało miejsce spotkanie z radcą prawnym panem Robertem Staszewskim. Nasz gość podczas swojego przemówienia, skierowanego do młodzieży, poruszył niezwykle ważne tematy dotyczące cyberprzemocy, stalkingu, ochrony dóbr osobistych oraz odpowiedzialności karnej i cywilnej.
Pan Staszewski przedstawił również specyfikę zawodu komornika i adwokata oraz naświetlił uczniom, jaką ścieżkę edukacyjną należy podążać, by w przyszłości pracować w tej profesji. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję podyskutować z zaproszonym gościem i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z omawianymi tematami.