3  Dnia 19.05.2016 roku w szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu odbyło się seminarium młodzieżowe zorganizowane przez Sejmik Młodzieżowy w Miliczu. Na początku seminarium przedstawicielka Sejmiku Młodzieżowego przedstawiła wyniki ankiety, która została przeprowadzona u 450 uczniów.

Wykazała ona ze prawie co czwarta osoba ankietowana jest uzależniona od internetu. Podczas  spotkania uczniowie z całego powiatu milickiego, włączając uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Miliczu,  mieli przyjemność wysłuchać wykładu Pani Doktor Kamili Majdeji-Bień, która przestawiała prezentacje na temat „siecioholizmu”. Prelegentka zaprezentowała uczniom jak wygląda droga do uzależnienia oraz jakie są jego przyczyny i skutki.

Następnie uczestnicy konferencji zostali podzieleni na grupy - szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie. Każda z grup wraz z opiekunami musiała opracować w grupie konkretne zagadnienie i przedstawić rady dla młodzieży i rady dla rodziców, które mógłby uświadomić jak zapobiegać uzależnieniu od internetu.