infor I Liceum Ogólnokształcące w Miliczu ogłasza XVI Powiatowy Konkurs Młodych Informatyków pod hasłem "Osobowość polskiego rocka XXw".

Konkurs odbędzie się w dwóch grupach wiekowych:

  • Dla uczniów gimnazjów powiatu milickiego
  • Dla uczniów klas I – II szkół ponadgimnazjalnych powiatu milickiego.

I etap konkursu polegał będzie na samodzielnym przygotowaniu pracy z wykorzystaniem dowolnego oprogramowania. Sposób wykonania prac uczniów jest dowolny musi jednak mieć związek z tematem konkursu.

Termin nadsyłania prac na adres I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu to 16 maja 2016r.

Ocenie podlegają tylko samodzielne prace uczniów dostarczone na płytach CD lub DVD (nośniki nie podlegają zwrotowi) wraz z pisemną dokumentacją (imię, nazwisko i adres, adres szkoły z numerem telefonu, opis pracy, sposobu realizacji, użytych narzędzi).

O zakwalifikowaniu uczestnika do finału konkursu decyduje Komisja Konkursowa na podstawie oceny przesłanych prac. Komisja typuje maksymalnie 5 najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej, autorzy tych prac uzyskają kwalifikacje do finału konkursu.

Finał konkursu odbędzie się pod koniec maja 2016 roku (termin zostanie ustalony i podany po wytypowaniu finalistów). Polegał on będzie na wykonaniu pracy na zadany temat w wybranym przez siebie programie z wykorzystaniem jednakowych materiałów podanych dla wszystkich uczestników w określonym czasie (np. 4 godziny). Przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Dodatkowych informacji dotyczących konkursu udziela nauczyciel Technologii Informacyjnej i Informatyki I LO w Miliczu Sylwester Maciejewski - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.