peregrynacja sdm   Św. Jan Paweł II, który tak licznie gromadził młodych ludzi, pragnął, aby nauka Krzyża była przez nich nie tylko przyjęta, ale i głoszona. Dlatego 22 kwietnia 1984 r. w Rzymie podarował młodzieży czterometrowej wysokości Krzyż Światowych Dni Młodzieży

 

Papież mówił wówczas: „Drodzy młodzi, na zakończenie Roku Świętego powierzam wam znak Roku Jubileuszowego, Krzyż Chrystusa! Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko  w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym.”
31 Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie. Informację taką przekazał papież Franciszek podczas Mszy św. kończącej Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii. Na Placu św. Piotra, 13 kwietnia 2014 r., w Niedzielę Palmową, brazylijska młodzież w obecności papieża Franciszka przekazała Krzyż Światowych Dni Młodzieży  i Ikonę Matki Bożej reprezentantom Polski. Od tej pory symbole ŚDM peregrynują kolejno po polskich diecezjach.
Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji wrocławskiej rozpocznie się 3 kwietnia i potrwa do 16 kwietnia.  W Polsce przeżywana jest ona pod hasłem „Dotknij miłosierdzia”.
Symbole ŚDM to Krzyż oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani do naszego dekanatu milickiego przybędą  6 kwietnia o godz. 2100  z Oleśnicy.  Przywitanie Symboli nastąpi przy pomnikiem św. Jana Pawła II a następnie w uroczystej procesji zostaną wniesione do kościoła św. Andrzeja Boboli. Szczytowym punktem spotkania będzie Droga Krzyżowa ulicami Milicza, a o 530 zostaną odśpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Pożegnanie symboli nastąpi na Eucharystii o godz. 700.
Serdecznie zapraszamy nauczycieli, młodzież  na obchody tej uroczystej i zarazem historycznej wizyty symboli Światowych Dni Młodzieży w naszym mieście.

 

peregrynacja sdm