I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Wycieczka do Włoch cz. 3

Mimo, że był to nasz ostatni dzień we Włoszech, wszyscy bardziej się cieszyli na to, co mieliśmy zobaczyć. Naszym dzisiejszym celem była Wenecja, czyli miasto położone na licznych bagnistych wyspach na Morzu Adriatyckim. 
 
Naszym pierwszym punktem była Basilica Cattedrale Patriarcale Metropolita Primaziale di San Marco Evangelista, czyli Bazylika św. Marka. Zbudowana została w Wenecji przy placu św. Marka dla pochowania relikwii św. Marka. 
 
Po zwiedzeniu Bazyliki przechadzaliśmy się Starym Miastem. Zobaczyliśmy wiele przepięknych zabytków, takich jak Palazzo Ducale, czyli gotycką siedzibę władców i rządu Wenecji.
 
Po zwiedzeniu Starego Miasta pływaliśmy tramwajem wodnym po Calane Grande. Kanał ten to cieśnina w Wenecji o długości 3,8 km. Ma kształt odwróconej litery „S” i przepływając przez środek miasta dzieli je na dwie części. Kanał został zbudowany w XV wieku i łączy wenecką lagunę z kanałem św. Marka, przy Piazzetta di San Marco.
 
Bardzo dziękujemy pani prof. Małgorzacie Pernak-Ryś i biurze podróży „Horyzont" za zorganizowanie wycieczki. Pani prof. Agnieszce Johnston, pani prof. Beacie Dyk i pani prof. Małgorzacie Kulik za poświęcony nam czas, a także opiekę. Wspomnienia z tego wyjazdu zapadną nam w pamięci na bardzo długo. 
 
Kornelia Kucharczyk, Zielone Pióro