I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Dobra passa trwa. Już po raz 5. uczniowie I LO w Miliczu zajęli 1 miejsce na etapie diecezjalnym w 28. Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

18 kwietnia 2024 r. w tygodniu biblijnym, uczestnicy biblijnej rywalizacji - wyłonieni w szkolnym etapie konkursu - najpierw uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Po Eucharystii wzięli udział w części pisemnej, najlepsi - w etapie ustnym. W finale archidiecezjalnym było tym razem 61 uczestników z 25 szkół ponadpodstawowych. Pytania były bardzo szczegółowe, niektóre trudne. Młodzi w tym roku poznawali Dzieje Apostolskie i Księgę Sędziów.

To okazja, by zobaczyć, jak Bóg prowadzi historię zbawienia w świecie takim, jaki jest - z jego pięknem, ale i bólem, grozą, trudem.

Komisja w składzie: ks. dr Ryszard Kempiak, biblista, wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu (absolwent naszej szkoły), Piotr Sutowicz (Civitas Christiana), alumn Krzysztof Niemczyk wyłoniła siedmioro finalistów etapu diecezjalnego. Wszyscy uczniowie naszej szkoły znaleźli się w pierwszej dziesiątce:

• Konrad Żurek kl. III C – I miejsce
  • Zosia Żurek kl. III C - IV miejsce
  • Iza Kalka kl. III A - VIII miejsce

Konrad będzie reprezentował diecezję wrocławską na etapie ogólnopolskim w Niepokalanowie i walczył o cenne nagrody.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!