KONFERENCJA RODZIN SZKÓŁ ARMII KRAJOWEJ W TRZEBNICY

Pamiętamy o Bohaterach Powstania Warszawskiego, to motto przewodnie konferencji zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. L. Okulickiego ''Niedźwiadka" w Trzebnicy w dn. 22 maja br.

Kolejne już spotkanie w tym roku szkolnym zorganizowane przez Dolnośląską Rodzinę Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK zgromadziło wielu zaproszonych gości oraz sympatyków.

Wśród przybyłych znalazła się Wicekurator Oświaty Danuta Leśniewska, burmistrz Trzebnicy Marek Długozima, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkół należących do Rodziny.

Naszą szkołę reprezentował dyrektor Sławomir Strzelecki, nauczyciel historii Magdalena Duda oraz uczniowie Daria Jaworska, Daniel Misiek i Jacek Deląg.

Uroczystość rozpoczęła Pani Wicekurator Oświaty, która wręczyła Dyrektorom szkół dyplomy z podziękowaniem za aktywną działalność w ramach Dolnośląskiej Rodziny Szkół.

W poczet Rodziny uroczyście przyjęta została kolejna szkoła, Liceum Ogólnokształcące im. K. Baczyńskiego we Wrocławiu.

Głównym punktem konferencji było upamiętnienie okrągłej 70-tej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, mogliśmy obejrzeć przygotowany przez uczniów z Trzebnicy program artystyczny, wysłuchać prelekcji Wojciecha Trębacza-pracownika wrocławskiego oddziału IPN, oraz zaprezentować swoją pracę w postaci przygotowanej planszy obrazującej decydujące walki w powstaniu warszawskim, którą przedstawił i omówił Jacek Deląg.

Po zmaganiach intelektualnych uczniowie i nauczyciele wzięli udział w grze terenowej.