Zieloniści to ludzie, których połączyła wspólna pasja do muzyki i chęć integracji z osobami o podobnych zainteresowaniach. Nasza grupa zaczęła powstawać na przełomie lat 2017-2018 z inicjatywy uczniów. Warto jednak pamiętać o tym, że mury naszej szkoły już wcześniej pozwalały muzykom na wspólną integrację i organizację wspaniałych koncertów.

Zespół jest dla wszystkich członków szalenie ważny; to wspólne spotkania przy instrumentach pozwalają nam na chwilę relaksu po ciężkim dniu w szkole, a każdy występ jest dla nas zastrzykiem nowej energii. Uwielbiamy prezentować swoje pasje przed szerszą publiką jaką jest społeczność naszego LO.

Wśród członków naszej grupy nie ma twardych podziałów - są osoby wyznaczone przez społeczność do zarządzania najważniejszymi sprawami, ale wszystkie kwestie są omawiane razem z całą resztą członków zespołu, a zdanie każdej jednostki ma dla nas taką samą wagę.

Z inicjatywy Marcina Baczkowskiego, Michała Tymańskiego, Wiktorii Burszowskiej i Franciszka Jaskulskiego, w tym roku szkolnym oficjalnie utworzyliśmy grupę, do której każdy uczeń naszej szkoły może dołączyć, by dzielić się swoją pasją z innymi. Każdy znajdzie u nas miejsce dla siebie. Dbamy również o pomoc w rozwijaniu umiejętności gry / śpiewania naszych członków, co buduje między nami silne więzi.

ZieloniściLogo

5

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu zapraszamy do kontaktu z Wiktorią Burszowską ( Grupa Wokalna ) lub Marcinem Baczkowskim ( Grupa Instrumentalna )
Kilka słów od absolwentów naszej szkoły, którzy aktywnie brali udział w kształtowaniu się naszej grupy:

"Granie w liceum praktycznie kiedy się tylko dało to dla mnie jedne z najlepszych wspomnień ze szkoły średniej. Czasami nawet słucham nagrania z próby jak z Jakubem Kulikiem wymyślamy utwór o naszym liceum. To był bardzo ważny czas oswajania się ze sceną, mikrofonami i publiką. "
~Jakub Legendziewicz

"Tworząc zespół instrumentalno - wokalny w I LO poznałem wiele wspaniałych osób, zawiązałem sporo przyjaźni - trwają one do dziś. Oczywiście nie mogę zapomnieć o tym, że prawdopodobnie dzięki współtworzeniu zespołu szkolnego, przestałem się bać występów na żywo oraz otworzyłem się bardziej na ludzi, przy okazji doskonaląc śpiew, a także grę na instrumentach klawiszowych oraz gitarach; elektrycznej i akustycznej"
~Jan Konopacki

"Szkolny chór i zespół dał mi okazję do poznania wielu wartościowych osób, sposobność do przyzwyczajenia się do sceny, doskonalenia zdolności organizacyjnych oraz przede wszystkim przestrzeń do bycia twórczą, realizowania różnych muzycznych pomysłów. Wspólne próby i występy dawały mi dużo radości i sprawiły, że całe moje doświadczenie szkoły stało się pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące."
~Emilia Sokół

“Zespół szkolny umożliwił mi działanie z wieloma wspaniałymi ludźmi, wspaniale wspominam wszystkie próby. Zespół pozwolił mi również na rozwijanie swoich pasji, poznawanie cudzych gustów muzycznych, ułatwił mi integrację z wieloma obiecującymi muzykami, których dobrze wspominać będę jeszcze długi czas.”
~Adrian Kulik
Kilka słów o każdym z nas:
Marcin Baczkowski:
"Muzyka jest dla mnie nieodłączną częścią życia, bez której nie potrafię poprawnie funkcjonować.”
Przewodniczący Instrumentalistów

Wiktoria Burszowska:
"Od niedawna przewodnicząca chóru, wszystko zostawiam na ostatnią chwilę, ale ostatecznie każda rzecz jest zawsze dopięta na ostatni guzik."

Franciszek Jaskulski:
"Amatorski muzyk sesyjny, producent muzyczny i realizator dźwięku."

Michał Tymański:
"Jestem rasowym Gruzinem, gram na wszystkim."

Marcelina Ratajczak:
"Podczas wydarzeń w naszej szkole zajmuję się obsługą nagłośnienia, hobbystycznie gram na gitarze i przesypiam wolne popołudnia. Moje ulubione danie to szyszki w sosie własnym."
Maciej Gryglewicz:
"Lubię pograć na gitarze i posłuchać dobrej muzyki."

Adrian Kamiński:
"Od kilku lat zajmuję się amatorsko produkcją muzyki, uczęszczałem również do szkoły muzycznej. Kocham szopy."
Dominik Głowiński:
"Zawodowy organista, hobbystycznie piłkarz."
Pola Rybka:
"Fascynuje mnie muzyka pod kątem odbiorcy, więc miło mi, że mogę pracować przy nagłaśnianiu znajomych na scenie."

Małgorzata Zielezińska:
"Muzyka to moja pasja. Od paru lat samodzielnie rozwijam swoje zdolności oraz ukończyłam szkołę muzyczną. Obecnie udzielam lekcji gry na gitarze."

Marcelina Pasek:
"Pasjonuje się muzyką i teatrem. Przez kilka lat brałam udział w zajęciach musicalowych i skończyłam szkołę muzyczną."
Oliwia Grygiel:
"Entuzjastka figurek kolekcjonerskich, anime i mangi. Rysuję, szkicuję, śpiewam, krzyczę, pogrywam hobbystycznie w badmintona, czasem ćwiczę na siłowni i chodzę na długie spacerki. "

Otylia Łochowska:
"Kocham muzykę i placki."

Jan Orlof:
"Muzyka to moje drugie ja. Uczęszczałem do szkoły muzycznej (saksofon), a teraz jestem samoukiem pianina. Amatorsko komponuję swoje kawałki."

Michał Witek:
"Lubię grać w gry, szczególnie stare RPG. Potrafię w szybkim tempie nauczyć się grać na instrumentach. Lubię gotować. Muzyka jaka mnie pasjonuje to metal, rock, czy nawet country."

Sonia Maryjowska:
"Muzyka od dzieciństwa jest moją pasją, interesuję się też tańcem, kosmetologią i psychologią (zawodowo zajmuje się denerwowaniem ludzi)."

Julia Ranoszek:
"Muzyka jest w moim życiu od zawsze. Ukończyłam szkołę muzyczną, lubię grać na pianinie, śpiewać i spędzać czas na wspólnym muzykowaniu. "

Oliwia Staniewska:
"Strzelam z łuku, gram na gitarze, nienawidzę mielonych. Fanatyczka antyków."

Nadia Galewska:
“Przy wydarzeniach szkolnych pomagam przy nagłaśnianiu, przez kilka lat grałam na flecie poprzecznym, uwielbiam spędzać czas w towarzystwie innych i nie lubię nudzić się w domu. Moje ulubione jedzenie to świeże szyszki prosto z lasu.”

Agata Frankiewicz:
“Lubię słuchać muzyki dlatego wkręciłam się w obsługę nagłośnienia. W wolnym czasie lubię też grać na nerwach.”