W czwartek 20 kwietnia odbył się we Wrocławiu etap diecezjalny XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego od lat przez Stowarzyszenie Civitas Christiana. Wzięło w nim udział 69 uczniów z ponad 30 szkół całej archidiecezji, w tym nasza milicka młodzież. Zanim zaczęli odpowiadać na pytania konkursowe, wspólnie modlili się podczas Mszy św., której przewodniczył biblista ks. prof. Rajmund Pietkiewicz. W tym roku zakres merytoryczny obejmował Ksiegę Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków.

Zmagania trwały kilka godzin i prowadzone były w budynku Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego.
Z dumą i radością informujemy, że pierwsze miejsce w tym etapie zajęła uczennica naszej szkoły, Zofia Gabriela Żurek z kl. IIC. Tym samym awansowała do ogólnopolskiego finału zaplanowanego na dni 5 – 6 czerwca 2023 r. w Niepokalanowie. Równie wysokie miejsce ( IV) zajął uczeń kl. III C Grzegorz Witek. Uczniów do tego konkursu przygotowała Siostra Emiliana. Brawo!
Laureaci otrzymali cenne nagrody.