1 marca obchodziliśmy święto naszego języka (trochę później niż reszta świata, ponieważ w tym roku 21 lutego przypadł na ferie). W szkole, w której tego dnia pojawiło się dużo zabawnych memów polonistycznych, odbyły się dwa konkursy tematyczne. Przygotowany przez prof. Wiesławę Besz konkurs poprawności językowej cieszył się dużym powodzeniem.

I miejsce - Julia Reimann z kl. 1D,

II - Aleksandra Mielnik z 2A,

III - Laura Goldmann z 1C,

Prof. Małgorzata Wojciechowska zorganizowała konkurs recytatorski poezji i prozy polskiej.

I miejsce - Rozalia Grzybek z kl. 1A,

II - Agata Frankiewicz z 1C,

III - Julia Reimann, która także przed podsumowaniem dnia wygłosiła w auli arcyciekawy wykład o ciekawostkach naszego języka.

W międzyczasie mieliśmy okazję wylosować cukierek z językową niespodzianką z koszyczka przygotowanego przez prof. Julitę Kaczmarek.

Jeszcze przed feriami uczennice klas 1A i 1C we współpracy z prof. Małgorzatą Wojciechowską dokonały „polowania” na uczniów i nauczycieli, którzy mogli sprawdzić się w wylosowanym przez siebie łamańcu językowym.

• mdjo_1
  • mdjo_10