„Walczyliśmy o Orła, teraz – o koronę dla Niego, hasłem naszym: Bóg, Ojczyzna, Korona”
Józef Kuraś ps. Orzeł

10 lutego 2023 r., w „zielonym liceum” miało miejsce bardzo ważne wydarzenie - święto Patrona tj. Armii Krajowej, które oficjalnie przypada 14 lutego. Z tej okazji klasa 3D wraz ze swoim wychowawcą prof. Jackiem Posackim w holu szkoły przygotowała dla osób chętnych quiz wiedzy oraz prezentację multimedialną.

Zasadniczym przesłaniem przygotowanej uroczystości było utrwalenie pamięci o bohaterskiej postawie żołnierzy tej formacji.

Armia Krajowa to patron bardzo wyjątkowy i ważny, bo przypominający o walce o wolną i niepodległą Polskę. Jest uważana za najlepiej zorganizowane i najliczniejsze konspiracyjne wojsko, walczące podczas II wojny światowej w okupowanej Europie. Jako uczniowie jesteśmy dumni z zaszczytnego imienia jakie nosi nasza szkoła, dlatego ciągłe pielęgnujemy o Niej pamięć

• dzp_1
  • dzp_2