We wtorek, 31.01. uczniowie klas 1D oraz 3D wraz z niezawodnymi opiekunami: panią profesor Izabelą Rokitą, panem profesorem Marcinem Chytrym i panem profesorem Jackiem Posackim wyruszyli na wycieczkę.

Pierwszym jej punktem było Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. W muzeum tym uczniowie (oraz nauczyciele) mieli okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej, podczas której poznali ziemiańskie tradycje, zwiedzili pałac oraz zagrali w wiele zabawnych i ciekawych gier takich jak żywe obrazy, głuchy telefon czy quiz o savoir-vivrze (Podczas którego rozległą wiedzą pochwalił się pan profesor Posacki). Następnym punktem wycieczki był Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie. W tym niesamowitym miejscu uczniowie zakosztowali rywalizacji, współpracując w grupach i rozwiązując zadania, na które odpowiedzi znaleźli w muzeum. Mieli też oczywiście czas, by pozwiedzać i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o gwiazdach polskiego rocka oraz obejrzeć eksponaty. Na koniec mogli zaprojektować i stworzyć własne przypinki.

Wyjazd ten okazał się znakomitą okazją, by nie tylko dowiedzieć się czegoś nowego, ale i dobrze się bawić. Dziękujemy za możliwość spędzenia czasu w taki cudowny sposób!

Julia Reimann

• mz_1