W dniu 26.05.2022r. uczniowie I LO wzięli udział w wycieczce ornitologicznej, której celem było zapoznanie młodzieży z potrzebą ochrony ptaków oraz nabycie umiejętności rozpoznawania wybranych ich gatunków. Obserwowaliśmy ptaki nad stawem Szklarek, pod okiem p. Zuzanny Pestki. Widzieliśmy łabędzie nieme, łyski i perkozy dwuczube z pisklętami oraz kaczki krzyżówki, głowienki, czernice, hełmiatki i podgorzałki (bardzo rzadkie).

Przyglądaliśmy się także mewom śmieszkom, rybitwom białowąsym, bocianowi czarnemu, błotniakom stawowym, myszołowom, bąkom, samotnym pisklętom gągoła (kaczki gniazdującej w dziuplach) oraz gęgawy (gęsi). Na koniec uczniowie bezbłędnie wykonali zadania sprawdzające znajomość wybranych gatunków ptaków. Wycieczkę uznajemy za udaną i niezapomnianą przygodę!