Dzień pełen wrażeń. 21 kwietnia br. w salach Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, odbył się etap diecezjalny dla uczniów szkół z terenu archidiecezji wrocławskiej.  Rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele św. app. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim, której przewodniczył ks. prof. PWT dr hab. Jan Klinkowski, biblista, archeolog, przewodniczący Komisji konkursowej.

Wystartowało 39 uczniów z 19 szkół ponadpodstawowych. Po części pisemnej 7 osób z najwyższą punktacją przeszło do etapu ustnego. Cześć ustna wyłoniła 3 finalistów, którzy będą reprezentować arch. wrocławską podczas finału w Niepokalanowie. Szymon Nowacki uczeń kl. IIIC zajął I miejsce. Uczniowie kl. II D Kacper Ekiert i Julian Stachura, którzy również reprezentowali naszą szkołę, osiągnęli wysokie wyniki, ale nie pozwoliły im one na walkę o finał. Gratulujemy serdecznie. Opiekunem uczniów była S. Emiliana.

• dyplom
  • konkurs_1