Od rana w naszej szkole było gwarno a to z tego powodu, że dziś 6 kwietnia był Dniem Otwartym dla Absolwentów szkół podstawowych. Zgromadzeni na auli goście mogli podziwiać występy szkolnego zespołu muzycznego, w którego skład wchodzą: Franek Jaskulski, Adrian Kulik, Michał Tymański, Maciej Suski, Emilia Sokół oraz Karolina Nowak. Zaprezentowali oni utwory Jacka Kaczmarskiego a także klasykę rocka, co spotkało się z gromkimi brawami publiczności.

W dalszej części spotkania przemawiała Pani Dyrektor Marzena Rokita, która m.in. omawiała system przyznawania punktów oraz zasady rekrutacji dla przyszłych uczniów. Opowiadała również o profilach klas, jakie funkcjonują w naszej szkole, o możliwościach rozwoju swoich zainteresowań czy wyjazdach edukacyjnych.
Do nastoletniej widowni przemawiała także uczennica Sylwia Gregorczuk z 3C, zachęcając ich do dalszej edukacji w I LO w Miliczu.
Po części oficjalnej nastąpiła praktyczna, w której przyszli uczniowie zostali oprowadzeni po budynku szkolnym oraz wybranych klasach – chemicznej, biologicznej, fizycznej, geograficznej, historycznej, matematycznej, polonistycznej jak również hali sportowej. Zaangażowanie naszych uczniów było tutaj ogromne i godne pochwały, ponieważ tym razem to oni wcielili się w rolę nauczyciela, przeprowadzając eksperymenty, pokazy, zagadki, gry i quizy.
Należy tutaj zaznaczyć, że organizatorem dzisiejszego dnia otwartego I LO w Miliczu była klasa 3C wraz z wychowawczynią Anetą Nowak. Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę:
• Pani Anety Nowak – za opiekę i pomoc w przygotowaniu dnia otwartego szkoły;
• zespołu muzycznego - Franciszka Jaskulskiego (2C), Michała Tymańskiego (2C), Macieja Suskiego (3H), Emilii Sokół (3D), Karoliny Nowak (3D);
• Maksymiliana Goleca (3A) i Kacpra Lindy (3H) - za oprawę muzyczną;
• Klaudiusza Dyka (3C), Konrada Zasiecznego (3C), Marceliny Chilińskiej (3A) – za prowadzenie grupy matematycznej;
• Zofii Kaczorowskiej (3B), Julii Majewskiej (3B), Natalii Miś (3B), Moniki Mocydlarz (3B), Fabiana Skiby (3B), Macieja Staniewskiego (3B), Dominika Grabowskiego (3B), Dawida Kubiaka (3C) – za prowadzenie grupy geograficznej;
• Michała Mormela (3D), Weroniki Bronieckiej (2D) – za prowadzenie grupy historycznej;
• Karola Wołkowskiego, Mateusza Strońskiego, Kacpra Moczulskiego (uczniom klasy 3C) za prowadzenie grupy fizycznej;
• Filipa Pudłowskiego i Kacpra Lojtka (uczniów klasy 3C) – za prowadzenie grupy polonistycznej;
• Szymona Nowackiego (3C), Martyny Czerniak (3C), Wiktorii Jarosz(3C), Katarzyny Struć (3A), Filipa Gradzika (3A) – za prowadzenie grupy biologicznej;
• Olka Kanak (3C), Mileny Stróżyńskiej (3C), Kingi Jakubowskiej (3B) – za prowadzenie grupy chemicznej;
• Marvina Owczarka i Szymona Dobrzyńskiego (uczniów klasy 3C)- za prowadzenie grupy sportowej;
• Aleksandry Białej, Marii Mielnik, Natalii Zalewskiej, Oliwii Śledzionowskiej, Wiktorii Głowackiej, Grzegorza Gołębiewicza oraz Sylwii Gregorczuk – za sprawne oprowadzenie uczniów szkół podstawowych po budynku szkolnym.

Dziękujemy również Profesorom, którzy włączyli się w przygotowanie grup przedmiotowych podczas Dnia Otwartego:
• p.Dorota Kuśmirek-Wrzos;
• p. Ewa Boczar;
• p. Aneta Nowak;
• p.Marek Ziarko;
• p. Mieczysław Kozal;
• p. Leszek Półrolniczak;
• p. Artur Czujowski;
• p. Marcin Chytry

Dziękujemy i zapraszamy do Zielonego Liceum!