Dzisiaj tj. 5.04.22r. we Wrocławiu odbył się Finał Strefy Wrocławskiej w koszykówce dziewcząt w ramach Licealidy Młodzieży. Do turnieju zakwalifikowały się 3 drużyny: ZS nr. 8 we Wrocławiu , LO nr. 9 we Wrocławiu oraz I LO w Miliczu. Na dzisiejsze zawody nie dotarła drużyna LO nr. 9, dlatego rozegrany został tylko jeden mecz.

Czas gry 4x8 minut.

Klasyfikacja końcowa:

I m ZS nr. 8 we Wrocławiu
II m I LO w Miliczu

To dzisiaj historyczna chwila dla mnie i dla szkoły. Ponieważ ten zespół wywalczył srebny medal na tym etapie rozgrywek, nigdy wcześniej nie udało się zajść tak wysoko. Chciałbym Wam podziękować, dziewczyny społeczności ,,zielonego liceum" w Miliczu.
Dziękuję zawodniczkom klas trzecich, czyli Patrycji Wąs, Izie Olek, Marcie Sobolewskiej, Natalii Płóciennik Amelii Nacewicz i Zuzi Poradzisz, które godnie reprezentowały szkołę w tej dyscyplinie. Pozostałym dziewczynom również dziękuję za treningi i udział w dzisiejszych zawodach. Teraz czeka nas przebudowa zespołu aby powalczyć w przyszłości o medale.
Rywal z ZS nr 8 we Wrocławiu okazał się za silny i to ta szkoła zagra w Finale Dolnośląskim w Polkowicach.

Skład I LO: Wąs Patrycja, Olek Iza, Sobolewska Marta, Poradzisz Zuzanna, Nacewicz Amelia, Płóciennik Natalia, Miękus Hania,, Rząsa Oliwia.
Trener Artur Czujowski

Gratulacje dziewczyny I LO w Miliczu