10 marca 2022r. w I LO odbył się etap szkolny 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W tym roku zakres obejmował 1List św. Piotra; 2 List św. Piotra oraz Ks. Jeremiasza. Uczniowie pod czujnym okiem S. Emiliany Stawarz przystąpili do testu, który był dostępny na platformie konkursu. W ciągu 45 minut musieli odpowiedzieć na 45 pytań za które mogli uzyskać 90 punktów. Uczniowie musieli się w tym roku zmierzyć z takimi pytaniami jak:” Jakie fałszywe proroctwo przekazał Jeremiaszowi Chananiasz, syn Azura? oraz „ W jakim celu św. Piotr zaleca adresatom swojego listu spożywania „nieskażonego mleka słowa Bożego”? . Bezpośrednio po zakończeniu otrzymali wyniki. W konkursie wzięło udział 27 osób.

Największą ilość punktów zdobyli:
1 .Szymon Nowacki kl. III C (84)
2. Julian Stachura Kl. II D (80)
3. Marcin Woźniak Kl. III H (78)

Gratulujemy WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w konkursie a najlepszej Trójce życzymy powodzenia na etapie diecezjalnym w kwietniu.