1 września o godzinie 9.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Po długotrwałym okresie nauki zdalnej wszyscy uczniowie wrócili do stacjonarnych zajęć .Nauka będzie prowadzona na zasadach sprzed pandemii, z zachowaniem określonego reżimu sanitarnego.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 przygotowała klasa IIc wraz z wychowawcą, panią profesor Anną Waleńską. Uczniowie klasy IIc – Mikołaj Nawrot i Aleksandra Bocheńska przywitali serdecznie szanowną Dyrekcję : panią Marzenę Rokitę i panią Agnieszkę Nowacką, Grono Pedagogiczne, Pracowników Administracji i Obsługi szkoły , wszystkich Rodziców, na czele z Przewodniczącym Rady Rodziców panem Andrzejem Kubiakiem oraz zaproszonych gości: Starostę Powiatu Milickiego pana Sławomira Strzeleckiego, przedstawiciela Burmistrza Gminy Milicz, panią Ewę Bezpałko-Szmigiel.

Pani dyrektor Marzena Rokita wygłosiła kilka słów powitania oraz przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców klas :

Klasa I a- pan profesor Marek Ziarko

Klasa I b- pan profesor Leszek Półrolniczak

Klasa I c – pani profesor Izabela Rokita

Klasa I d- pani profesor Magdalena Duda

Uczniowie podkreślili, że nie można jednak zapomnieć o tym, co wydarzyło się we wrześniu 1939 roku. Młodzież i dzieci z polskich szkół nie zasiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka usłyszały naloty bombowców, huk armat, świst pocisków , wybuchy bomb…. Nie możemy wyrzucić z pamięci tamtych dni. Dlatego warto wypowiedzieć te słowa: ,,Historio w pamięci trwaj!”

Dzisiaj możemy cieszyć się wolnością i bez lęku przystąpić do naszych zadań w nowym roku szkolnym. Po chwili refleksji przyszedł czas na zabranie głosu przez Starostę Powiatu Milickiego – pana Sławomira Strzeleckiego oraz wręczenie stypendium im. prof. Łucji Skibińskiej. Komitet stypendialny przyznał tę zaszczytną nagrodę absolwentowi, Adrianowi Bronieckiemu. Serdeczne gratulujemy uzyskanego stypendium!

Ale to jeszcze nie koniec nagród i wyróżnień! Pani Dyrektor Marzena Rokita i pani Agnieszka Nowacka zaprosiły na scenę wyróżnionych maturzystów roku szkolnego 2020/2021. Uczniowie wyróżnieni to : Adrian Broniecki, Jakub Krupski i Radosław Zimoch.

Na koniec uroczystości zabrała głos przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Nikola Bembnowicz. Uczennica życzyła pierwszoklasistom odwagi w pokonywaniu trudności związanych z nowa szkołą, a tegorocznym maturzystom owocnej nauki uwieńczonej sukcesem na egzaminie dojrzałości.

Zakończenie uroczystości uświetnił szkolny chór pod kierunkiem uczennicy Aleksandry Andrzejewskiej, dedykując wszystkim zgromadzonym piosenkę pt.: ,,Idealnie”.