Dnia 1 września w I LO odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. O godz. 9.00 w auli szkolnej, pani dyrektor Marzena Rokita wraz z panią wicedyrektor Agnieszką Nowacką, panią pedagog Renatą Moczulską oraz wychowawcami klas I: p. Małgorzatą Rybką, p. Wiesławą Besz, p. Anną Waleńską i p. Jackiem Posackim przywitała wszystkich uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w naszej szkole.

Życzyła im samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich i radości ze zdobywania wiedzy. Następnie uczniowie klas I udali się z wychowawcami do gabinetów na pierwszą godzinę wychowawczą. Natomiast o godz. 11.00 w gabinetach lekcyjnych odbyły się spotkania organizacyjne wychowawców z klasami II i III.

25. laureatką Stypendium im. prof. Łucji Skibińskiej została Klaudia Dobrowolska. W skład komisji styypendialnej weszli: prezes Stowarzyszenia Przyjazna Edukacja - Beata Jaskulska, przewodniczący Rady Rodziców I LO - Andrzej Kubiak, wicedyrektor I LO - Marzena Rokita, prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO - Damian Stachowiak, starosta milicki - Sławomir Strzelecki.

Laureatka uzyskała bardzo wysokie wyniki w nauce oraz maturalne. Od października będzie zaś studentką Akademii Medycznej w Łodzi.

lucja skibinska