Dzień z prawem na SWPS
Vice mistrzostwo I LO - piłka nożna halowa dziewcząt
Euroweek 2020
I miejsce - piłka nożna halowa I LO!!!

Głęboko w odmętach wszechświata, między ramionami Drogi Mlecznej, w czeluściach Układu Słonecznego leży sobie Ziemia. Na niej zaś, na pewnym kontynencie, w pewnym kraju, w murach zielonej szkoły, nad wejściem głównym, miedzy salą informatyczną a aulą szkolną znajduje się Pracownia Fizyczna, w której pewnej spokojnej nocy działy się rzeczy ciekawe...

            Pod bacznym okiem Pani Szwarczyńskiej grupa realizująca poziom rozszerzony z fizyki przygotowała pełne tajemnic wydarzenie. Kilkunastu zaciekawionych uczniów zebrało się wieczorem przed gabinetem fizycznym, który zamieniony został w pokój magii. Dekoracja na suficie dawała wrażenie obcowania z namiotem czarnoksiężnika, co potęgowała chłodna mgła unosząca się nad stanowiskami naukowymi.

            Jako aperitif Nocni Fizycy zaprezentowali zebranym różne doświadczenia. Z pomocą magii bądź fizyki, zgniatali puszki dotykiem wody, topili nurka w zwykłej butelce, tworzyli pioruny prosto z powietrza - a to jeszcze nie wszystkie.

            Doświadczenia były bardzo przyjemnym rozpoczęciem wieczoru, jednak nie da się ukryć, że daniem głównym były podchody. Trzy grupy Nocnych Badaczy otrzymały od organizatorów po jednym zadaniu, które prowadziło do następnej zagadki. Ciemne korytarze szkolne w połączeniu z ograniczonym światłem latarek tworzyły nastrój tajemniczej przygody, której doświadczyć mogli tylko ci, którzy brali w niej udział.

            Strudzeni biegiem uczniowie mogli odetchną na moment dzięki następnej pozycji w fizycznym menu - szkolnej wersji znanego teleturnieju "Jeden z Dziesięciu". Ta pozornie spokojna gra nie wybacza błędów; nawet najbystrzejsze umysły nie mogły być pewne wygranej.

            Na deser Organizatorzy podali kolejną grę zespołową - "Postaw Na Milion". Grupy musiały odpowiadać na niejednokrotnie podchwytliwe pytania, stawiając pieniądze na czterech polach. Niektórzy na własnej skórze przekonali się, że nie warto stawiać całej fortuny na jednego wygrywającego konia.

            I na tym skończyła się "Noc z Fizyką". Najedzeni Uczestnicy zapamiętają ten nastrój, rywalizację i doświadczenia na długie lata. Miejmy nadzieję, że to była tylko pierwsza z wielu takich "Nocy", ponieważ wszyscy powinni tego doświadczyć na własnej skórze. Nieważne, czy w sercu mamy chemię, historię czy geografię, fizyka potrafi zaskoczyć każdego. Wystarczy ją odpowiednio podać i zgasić parę świateł...

            MID

 

 

  • 00
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 08