Wybory przewodniczącego SU - debata
Odrobiona „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”
Światowy Dzień Walki z AIDS i HIV
Akcja mikołajkowa

W miniony poniedziałek (10 XII) drużyna Naszego LO w składzie: Sonia Gendera, Daniel Dorosz, Maciej Dorosz i Maksymilian Cierpisz udała się w kierunku Krakowa, by wziąć udział w ogólnopolskim konkursie „Lekcje historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”

 

W godzinach popołudniowych nasi reprezentanci dotarli do miejsca zakwaterowania. Tego samo wieczoru czekało na nich jeszcze kilka atrakcji. Wieczór rozpoczął występ Zuzanny Wiśniewskiej, która zaprezentowała nie tylko swoje kompozycje, ale również piosenki Jacka Kaczmarskiego. Następnie Sonia, Daniel, Maciej i Maksymilian wzięli udział w wieczorku zapoznawczym podczas, którego poznali bliżej innych uczestników konkursu oraz wzięli udział w grach i zabawach integracyjnych. Bawili się przy tym doskonale. Zwieńczeniem wieczoru był koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu lidera Kwartetu ProForma, Przemysława Lembicza.

Następnego dnia rankiem wszyscy uczestnicy konkursu spotkali się w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie,  by zmierzyć się z twórczością Jacka Kaczmarskiego. Konkurs składał się z 6 konkurencji:

 1. Morderczy Quiz z Jackiem Kaczmarskim (inspirowany teleturniejem „Jeden z dziesięciu”);
 2. Art-Calabours z Jackiem Kaczmarskim;
 3. Kalambury z Jackiem Kaczmarskim (inspirowany grą towarzyską „Kalambury”);
 4. Czarne historie z Jackiem Kaczmarskim (inspirowany grą towarzyską „Czarne historie”);
 5. 100 pytań do Jacka Kaczmarskiego (inspirowany grą towarzyską „20 pytań”);
 6. Jaka to historia z Jackiem Kaczmarskim (inspirowany teleturniejem „Jaka to melodia”).

Wszystkie zadania wymagały od uczestników nie tylko obszernej wiedzy, ale także spostrzegawczości, refleksu, wyobraźni, łączenia faktów i logicznego myślenia. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że podczas zadań przyznawane były również punkty ujemne.

Po blisko trzygodzinnych zmaganiach, podczas których punktacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, emocje sięgały zenitu, a wszystkie drużyny szły w przysłowiowy „łeb w łeb” wyłoniona została zwycięska drużyna. Tegorocznymi laureatami ogólnopolskiego konkursu „Lekcje historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim” została drużyna Naszego LO, która w nagrodę pojedzie do Brukseli.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się olbrzymią wiedzą i pasją, a konkursowe trzygodzinny zdawały się nie mieć końca. Rozstrzygnięcie konkursu nie oznaczało jednak końca atrakcji. Tuż po zawodach uczestnicy mogli zwiedzić Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie, wziąć udział w recitalu piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Kuby Blokesza oraz poznać podziemia krakowskiego rynku.

 

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem, będącym cytatem z jednej z piosenek Jacka Kaczmarskiego: "I ja się jakoś niepodległy czuję", a jego organizatorami była krakowska Fundacja Underground wspierana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Miasto Kraków, Fundacja Lotto, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila"

 • 00
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 12