06  11 czerwca 2017 r. grupa uczniów pod opieką p. Małgorzaty Sochy oraz p. Agnieszki Nowackiej wyruszyła do Springe na wymianę uczniowską ze szkołą Otto-Hahn- Gymnasium.

Strona niemiecka przygotowała bogaty program – spotkanie z dyrektorem, uczestniczenie w zajęciach lekcyjnych, wspólne zajęcia z języka angielskiego, zwiedzanie miasta Springe (gra miejska), spotkanie z burmistrzem, zajęcia sportowe, udział w koncercie, gra w kręgle, grillowanie. Pobyt uatrakcyjniły dwie wycieczki całodniowe – do Hannoveru oraz Wolfsburga. 18 czerwca grupa wróciła do Milicza – pełna wrażeń, bogatsza o nowe doświadczenia, a przede wszystkim o nowych przyjaciół. Dziękujemy nauczycielom i uczniom z partnerskiej szkoły za wspólnie spędzony czas. We wrześniu spotkamy się w Miliczu. Wyjazd wsparła finansowo Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Rada Rodziców przy I LO.

Springe 2017 - film