10  W czwartkowe popołudnie 25 maja bieżącego roku w auli ILO w Miliczu odbyło się spotkanie inaugurujące projekt, którego celem jest utworzenie nowoczesnej Izby Pamięci  ILO. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest  długoletni profesor historii w ILO pan Zygmunt Klanowski.

Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów ILO przy współpracy z dyrekcja zielonego liceum chcieliby opowiedzieć historię swojej i naszej szkoły w wyjątkowy i oryginalny sposób. Chcemy ocalić od zapomnienia przeszłość i pokazać ją teraźniejszym oraz przyszłym pokoleniom młodych ludzi.
W dzisiejszym  spotkaniu wzięli udział : zaproszeni goście, członkowie Stowarzyszenia Absolwentów działającego przy ILO w Miliczu, dyrektorzy, nauczyciele, byli absolwenci zielonej szkoły oraz zainteresowana tym projektem społeczność lokalna Milicza i okolic.
 Wszystkich  uczestników spotkania  uroczyście  powitała pani dyrektor ILO – Iwona Lewandowska- Maćkowiak oraz prezes Stowarzyszenia Absolwentów pan –Józef Fedorowski. Przedstawili oni krótki harmonogram prac i działań związanych z utworzeniem nowoczesnej Izby Pamięci w starej stolarni szkolnej ILO.
Zaproszeni goście chętnie dyskutowali na temat innowacyjnego  projektu, a inni  z wielkim sentymentem opowiadali o dawnych latach spędzonych w murach zielonego liceum.  Niektórzy zaproszeni goście oraz mieszkańcy Milicza przynieśli  na to spotkanie liczne, bezcenne dla nich pamiątki związane z zielonym liceum – za przekazanie,  których  otrzymali pamiątkowy certyfikat oraz podziękowania od pani dyrektor ILO i prezesa Stowarzyszenia Absolwentów ILO.

fot. Atena Grygiel