00 Dnia 15 stycznia 2017 roku odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I Liceum Ogólnokształcące, jak co roku, było organizatorem tego wydarzenia. Sztab składał się z 14 uczniów naszego liceum.

Szefową sztabu została Maria Kaczmarek, a jej zastępcami byli Monika Jaworska i Szymon Borowiak. Pozostałymi członkami sztabu: Aleksandra Wolff, Adriana Ficek, Agata Chołodecka, Anna Misiewicz, Michalina Jachimowska, Dominik Sip, Dagobert Żarczyński, Weronika Piątkowska, Zuzanna Tomczyk, Karolina Masztalerz oraz Wiktoria Antkowiak.
Dużą rolę podczas 25 Finału w Miliczu, odegrał również absolwent naszego liceum – Wojciech Wilk, który wraz z Szymonem Borowiakiem poprowadził całą imprezę.
Opiekunami sztabu byli nauczyciele zielonego LO, pan profesor Marek Ziarko i pani profesor Aneta Nowak. W tym roku w Miliczu kwestowało 54 wolontariuszy z naszego liceum, gimnazjum Ad Astra oraz z Publicznego Gimnazjum w Miliczu.
Podczas finału wystąpiły milickie kapele m. in. „Robimy na czarno”, „Milicka Orkiestra Dęta”, „chór szkolny I LO i gimnazjum Ad Astra”, w których skład wchodzą uczniowie bądź absolwenci naszej szkoły. Atrakcją był również występ absolwenta – Pawła Nowosadzkiego, który pokazał swoje zdolności z ognistymi poikami. Mieliśmy również przyjemność oglądać występy „Muzycznych pszczółek” oraz dzieci z „Milickiego Centrum Tańca
Show Dance”.
 Podczas imprezy odbyły się dwie licytacje, podczas których można było wygrać wiele wartościowych przedmiotów m. in. Koszulkę Damiana Wojtaszka Alei Gwiazd Siatkówki, które zostały wylicytowane każda po tysiąc złotych.
 Podczas finału w Miliczu zebrano około 42 tysięcy złotych.

fot. Atena Grygiel