1  Uczniowie I LO Dominik Sip z kl 1b oraz Mikołaj Ozga z kl. 1a przy wsparciu Pani profesor Magdaleny Dudy uczestniczyli dzisiaj w konkursie "Biało-czerwone wspomnienia" polegającego na znajomości wydarzeń opisanych w książce "Rodzina Baranowskich".

Uczniowie I LO Dominik Sip z kl 1b oraz Mikołaj Ozga z kl. 1a przy wsparciu Pani profesor Magdaleny Dudy uczestniczyli dzisiaj w konkursie "Biało-czerwone wspomnienia" polegającego na znajomości wydarzeń opisanych w książce "Rodzina Baranowskich". W konkursie brały udział drużyny ze szkół akowskich z Dolnego Śląska, uczniowie odpowiadali na zadane pytania przed komisją składającą się z pracowników IPN, nauczycieli, oraz samego autora książki Pana Ryszarda Filipowicza, prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK Oddział Wrocław.

Nasi uczniowie zaprezentowali bardzo duża wiedzę nie tylko na postawie przeczytanej książki, również ich wiedza własna oraz ciekawa prezentacja książki na zakończenie konkursu spotkały się z uznaniem komisji konkursowej. Dominik i Mikołaj uzyskali pierwsze miejsce otrzymując liczne nagrody ufundowane przez IPN Oddział Wrocław.
Konkurs odbył się w Żórawinie.