6 W czwartek 14. 04. 2016 r. w naszej szkole odbył się finał X Powiatowego Konkursu „Ojczyzna Polszczyzna”. I LO reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego, który miał miejsce 7 kwietnia 2016r., a wśród nich: M. Markiewicz, M. Górnicka, E. Kontowska, M. Klejewska i P. Plucińska.

Konkurs przebiegał w dwu etapach: indywidualnym, który polegał na rozwiązaniu testu wiedzy o języku polskim  z elementami teorii literatury oraz drużynowym - swoistym meczu językowym ,w którym rywalizowały zespoły reprezentujące trzy szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu.

Wśród gości znalazł się Zespół Szkół im.T. Kościuszki oraz Technikum Leśne im. W. Jedlińskiego. Rywalizację poprzedziło uroczyste otwarcie: recytacja fantazji słowotwórczej - „Zieleń” J.Tuwima w wykonaniu Wiktorii Baczkowskiej, słowa powitania dyrektor szkoły pani Iwony Lewandowskiej-Maćkowiak, miniwykład multimedialny prof.J.Bralczyka,ciekawostki o języku polskim przygotowane z myślą o publiczności. Właściwa część konkursu,przebiegała w miłej atmosferze i pozwoliła na wyłonienie tegorocznych zwycięzców.

W kategorii indywidualnej byli to:
miejsce I - Ewa Kontowska (kl.3b)
miejsce II - Maciej Markiewicz (kl.1a)
miejsce III - Magdalena Górnicka (kl.3a)

W rywalizacji drużynowej:
miejsce I - I L.O.w Miliczu
miejsce II -Technikum Leśne w Miliczu
miejsce III - Zespół Szkół  w Miliczu

Zwycięzcy otrzymali piękne nagrody ufundowane przez Gminę Milicz, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

GRATULUJEMY!!!

Nad całością czuwało grono nauczycielek języka polskiego:p. Wiesława Besz, p. Alicja Susser i p.Małgorzata Posacka.
Konkurs, którego celem jest propagowanie poprawności językowej oraz rozbudzenie troski o język ojczysty, z pewnością spełnił swoje zadanie - był chwilą zatrzymania się nad tym, ”…by odpowiednie dać rzeczy słowo”.Konkurs ma charakter przechodni i co roku inna szkoła jest gospodarzem etapu powiatowego, w przyszłym roku głównym organizatorem będzie Technikum Leśne w Miliczu.