Uczniowie ILO im. Armii Krajowej i Gimnazjum Ad Astra od lat angażują się w działalność charytatywną. Jedna z tych akcji odbyła się w czwartek. Do naszej szkoły zostali zaproszeni uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Miliczu.
Uczniowie I LO I Ad Astry przygotowali w tym roku 80 paczek wypełnionych słodyczami, chipsami, kosmetykami, artykułami szkolnymi i pluszakami. Młodzi ludzie przynieśli swoje skarby, przynieśli to, czym mogli się podzielić. Dwie szkoły. Wielu uczniów. 80 prezentów.

Część uczniów udała się do lokalnych sklepów i instytucji z prośbą o wsparcie akcji. Spotkali się ze zrozumieniem i udało im się zgromadzić sporo artykułów spożywczych, kosmetycznych  i papierniczych. Dziękujemy!

Wczoraj na auli I LO odbył się koncert kolęd, jedna z nich, "Cicha noc", została wykonana w 5 językach!
Dzieci z SOSW stały się aktywnymi bohaterami tej uroczystości- stanęły na scenie, zaśpiewały kolędy z mikrofonem w ręku i otrzymały ogromne brawa od publiczności- od swoich kolegów i koleżanek z SOSW, I LO i Ad Astry.  Bohaterów tej uroczystości było zatem wielu- gospodarze i goście, wszyscy na scenie auli I LO zjednoczeni w śpiewaniu kolęd i oczekiwaniu na Boże Narodzenie….

Po imprezie uczniowie klas I, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w rozdaniu paczek podzielili się swoimi refleksjami: ”Proszę pani, w przyszłym roku zrobimy 100 paczek, pobijemy rekord, niech nas pani tylko zaangażuje!”

Dominik:

" Bez wątpienia najdonioślejszy moment nastąpił gdy rozdawaliśmy przygotowane paczki. Wtedy to na twarzach podopiecznych SOSW pojawiły się niezapomniane, wyrazy wielkiego wzruszenia a zarazem zadowolenia. Moment ten ciągle nas wzrusza i przyprawia o łezkę w oku, uświadamia nas coraz mocniej w tym, że o to właśnie chodzi w świętach – o dawaniu, niekoniecznie prezentów, ale o daniu samego siebie innemu człowiekowi.
Mamy nadzieję, że za rok również będziemy mogli uczestniczyć w akcji mikołajkowej. Chcielibyśmy również z serca podziękować wszystkim zaangażowanym, darczyńcom, bez których nie udałoby się nam doprowadzić tego przedsięwzięcia szczęśliwie do końca."