plakat

Uprzejmie informujemy, iż Dolnośląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych organizuje VI Dolnośląski Konkurs Wiedzy o Podatkach pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji o konkursie uczniom Państwa szkół. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu będzie: Ordynacja Podatkowa, co oznacza, że w większości zestawów pytań w dalszym etapie konkursu jedno pytanie może dotyczyć właśnie tego zakresu wiedzy.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo w załączonym Regulaminie Konkursu oraz na stronie Dolnośląskiego Oddziału KIDP.

I etap konkursu: prace pisemne (proponowane 3 strony) - uczeń dokonuje wyboru jednego z poniższych tematów:

• Ulgi podatkowe – dokonaj podziału i opisz zasady dokonywania odliczeń od podatku i od dochodu ( przychodu)
  • W jaki sposób wysokość  podatków lokalnych oraz ulgi w podatkach lokalnych mogą stymulować rozwój gospodarczy na danym terenie- podaj przykłady.
  • System podatkowy w Polsce w porównaniu z innymi państwami UE.
  • Rola doradcy podatkowego - pomoc w funkcjonowaniu działalności gospodarczej.

Prace należy przesłać w terminie do  22.01.2016r. na adres wskazany w stopce (decyduje data stempla pocztowego). Prosimy o skorzystanie z załączonego szablonu pracy konkursowej.

Ponadto doradcy podatkowi Oddziału Dolnośląskiego KIDP wyrażają gotowość wygłaszania w szkołach bezpłatnych pogadanek i prelekcji dotyczących zawodu doradcy podatkowego.

Do pobrania: