1 kwietnia uczniowie I LO brali udział w konkursie „Matma (t)uczy”, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski Społecznego Gimnazjum AD ASTRA. Chociaż cele konkursu - podwyższanie wagi ciała wątłych uczniów oraz popularyzacja użytkowania szarych komórek – zostały nakreślone w sposób humorystyczny, imprezie przyświecał poważny cel – zachęcanie uczniów do poszukiwania rozwiązań problemów logicznych i matematycznych. W pierwszym etapie konkursu każdy uczeń miał możliwość zmierzyć się z zadaniem matematycznym, za którego rozwiązanie otrzymał nagrodę – krzepiący umysł cukierek. W drugim etapie konkursu brały udział dwuosobowe drużyny z każdej klasy, które zostały wyłonione w sposób losowy (tzw. „Nieszczęśliwe Numerki"). Nagrodą był wspaniały tort z napisem „Matma (t)uczy”. Wygrała go drużyna z klasy 3c. Gratulujemy!!!