Ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu poświęcone były w części pierwszej systemowi samorządowemu. Na nasze zaproszenie odpowiedziała radna Rady Miejskiej Pani Dominika Ugorek, podczas interesującej dyskusji uczniowie mieli możliwość zapoznać się z tematyką budżetu gminy, oraz zapytać o wiele ciekawych spraw związanych z Gminą Milicz. W dalszej części zajęć uczniowie wraz z instruktorkami opracowywali plan projektu społecznego w myśl nowoczesnego patriotyzmu. Nasi uczniowie planują założenie w szkole studia dziennikarstwa społecznego. Wielu naszych uczniów interesuje się sprawami, wydarzeniami oraz problemami naszego miasta, stąd pomysł pisania, tworzenia filmików i wywiadów z władzami i mieszkańcami Milicza. Efekty pracy uczniów będzie można oglądać na stronie fb, a cały zrealizowany projekt zostanie przedstawiony w Krakowie 8 czerwca podczas ogólnopolskiego finału.