120 uczniów z 42 szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział 5 marca br. w diecezjalnym etapie XXV Olimpiady Teologii Katolickiej we Wrocławiu. Uczniowie pisali test w salach wykładowych Papieskiego Wydziału Teologicznego.
Tegorocznej Olimpiadzie Teologii Katolickiej przyświeca hasło "Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła". Tematem tym w archidiecezji wrocławskiej zajęło się 839 uczniów – tylu wzięło udział w etapie szkolnym. Na etapie diecezjalnym uczniowie odpowiadali m.in. na pytania: co to jest metanoia? Na czym polega eklezjalny wymiar sakramentu pokuty i pojednania? Jakie działanie Boga wywołało oburzenie Jonasza? Ci, którzy dziś w diecezjach poradzili sobie najlepiej, wezmą udział w finałowym etapie w Łomży.

Trzy osoby z każdej diecezji: wrocławskiej, legnickiej i świdnickiej, które osiągną najlepsze wyniki w eliminacjach II (diecezjalnego) etapu Olimpiady otrzymają indeksy na I rok studiów teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.I LO im AK w Miliczu reprezentowały uczennice z klasy 2a: Alicja Krawczyk , Sandra Olczak i Katarzyna Nawrocka. Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Nawrocka.Koordynatorem była Siostra Alicja. Gratulacje!!