Ponad 300 uczniów z I LO zakończyło w piątek 25 czerwca 2010 r. kolejny rok szkolny.

Wszystkich zebranych na auli powitali Magdalena Samól i Michał Kamieniecki. Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrał dyrektor szkoły Sławomir Strzelecki, który podziękował gronu pedagogicznemu, uczniom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły za kolejny rok dobrej pracy. O udanym roku dla licealistów I LO świadczyć mogą wyniki osiągane w nauce oraz licznych konkursach przedmiotowych i sportowych. Największym sukcesem może się pochwalić była dyrektor Henryka Skrzynecka, której uczennica, Milena Ośmiałowska, została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Rosyjskiego. Miniony rok był rokiem wielu ciekawych imprez i akcji, w których z zaangażowaniem uczestniczyli uczniowie I LO (szkoła uczestniczyła w międzynarodowym projekcie AIESEC, w programie "Mam haka na raka", w projekcie MAM...? Młodzieżowa Akademia Marzeń). Podczas uroczystości głos zabrał także starosta Piotr Lech, który zapowiedział niespodzianki w nowym roku szkolnym oraz przedstawiciel Rady Rodziców Zofia Pietryka. Chwilę póżniej, najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, sporcie i inne osiąnięcia. Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów z klasy II e, pod okiem wychowawcy A. Konopackiej. (zdjęcia)