Szanowni Państwo, Droga Młodzieży!
Podczas tragicznych wydarzeń sprzed kilku tygodni społeczeństwo naszego powiatu wykazało wielką szlachetność, wrażliwość na ludzką tragedię i przeżywanie osobistych dramatów. Dzisiaj chcę powiedzieć parę słów o postawie wykazanej przez młodzież szkolną, harcerzy i członków wielu organizacji. Pokazaliście, że młodzież jest szczególnie wrażliwa i szlachetna w swojej postawie w obliczu czyjegoś bólu i rozpaczy, w obliczu trwogi i niepokoju w Narodzie. Chcieliście i potrafiliście się spontanicznie włączyć we wszystkie  postawy wyrażające współczucie, solidarność i pamięć o ofiarach. Uczestniczyliście czynnie w organizowanych uroczystościach. Za to wszystko wyrażam Wam swoją wdzięczność , uznanie i podziękowanie. To była też lekcja wielkiego patriotyzmu z Waszej strony. Wyrazy uznania kieruję też do rodziców tej młodzieży, do dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkół i placowek oświatowych oraz organizacji harcerskich z terenu powiatu milickiego. Wszystko, co w tamtych chwilach czyniła młodzież szkolna, harcerze, członkowie innych organizacji, wzbudza we mnie dumę. Świadczy przede wszystkim o tym, że wysiłki wychowawcze rodziców , nauczycieli i wychowawców dają piękne, szlachetne i dojrzałe owoce. Nic nie poszło na marne. Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.
Z wyrazami  szacunku
Jan  Krzysztofik