Kolejny rocznik zielonego liceum opuścił progi szkoły.

30 kwietnia 2010 r.  lista ponad 5 tysięcy absolwentów I LO w Miliczu powiększyła się o kolejne 153 nazwiska. Uroczystość odbyła się z udziałem zaproszonych gości reprezentujących  starostwo, Stowarzyszenie Absolwentów, Radę Rodziców i Radę Szkoły. Obecni byli rodzice, grono pedagogiczne, a w uroczysty nastrój wprowadził wszystkich zespół smyczkowy.

Do zebranych przemówił dyrektor Sławomir Strzelecki, starosta Piotr Lech, przedstawiciel Stowarzyszenia Absolwentów Adam Aleksandrowicz, przewodniczący Rady Rodziców Zbigniew Nahajowski.

Zasłużony niewątpliwie tytuł Absolwenta Roku 2010 otrzymała Joanna Morcinek z klasy III A, która wzruszna, w kilku ciepłych słowach podziękowała rodzicom, dyrekcji, wychowawczyni Małgorzacie Posackiej, nauczycielce j. angielskiego Eugenii Hajdun oraz nauczycielce biologii Zofii Kempiak.Miłe słowa, Joasia, skierowała również do swoich kolegów i koleżanek z klasy.

Atmosferę uroczystości uświetniał zespół Instrumentów Bezkablowych pod dyrekcją ks. Piotra Nowickiego oraz zespół rockowy.

Uroczystość pożegnania maturzystów była okazją do podsumowania 3 lat pracy i do wyróżnienia tych absolwentów, dla których te lata były szansą pokazania rozmaitych talentów i pasji. Jedenastu najzdolniejszym uczniom wręczyli nagrody książkowe dyrektor Sławomir Strzelecki, Zbigniew Nahajowski i Adam Aleksandrowicz.

Następnie, wychowawcy klas wraz z dyrekcją wręczyli świadectwa ukończenia szkoły swoim wychowankom, dumni z ich osiagnięć.
W imieniu społeczności uczniowskiej swoje koleżanki i kolegów pożegnał przewodniczący SU Adam Chołodecki.

Trzy lata nauki w liceum minęły bardzo szybko. Dzisiaj pozostało już odliczanie godzin do pierwszych egzaminów maturalnych i pozowanie do statnich zdjęć w klasowym gronie oraz .... wspomnienia.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na maturze!

Pozostałe zdjęcia w galerii
.