W dniach 7 - 11 grudnia 2009 r., w naszej szkole odbywały się wykłady prowadzone przez trzy studentki-wolontariuszki. Barbara z Brazylii, Mien z Wietnamu i Marifu z Japonii są członkiniami międzynarodowej organizacji AIESEC. Jest to pozarządowa organizacja studencka, zrzeszająca studentów interesujących się problemami otaczającego świata.

Na jednych z prowadzonych zajęć, wyswietlane były prezentacje multimedialne, które przedstawiały kraje oraz kulturę, obyczaje i tradycje panujące w nich. Podczas innych poruszano tematy związane z prawami człowieka oraz przykładami ich łamania. Uczniowie naszej szkoły wykazali duże zainteresowanie pracą wolontariuszek zadając wiele pytań, nie tylko podczas lekcji ale i w czasie przerw. Prelekcje odbywały się w j. angielskim.
Goście nocowali w domach rodzin naszych uczniów.Popołudniami studentki często poświęcały czas na zwiedzanie ciekawych zakątków Milicza oraz pozaprogramowe spotkania z uczniami, którzy byli szczególnie zainteresowani ich działalnością.

Zapraszamy do galerii.