4 listopada rada pedagogiczna znowelizowała Wewnątrzszkolny System Oceniania. Zmiana dotyczy par.8 ust.5, który przybrał następującą formę:

5. Zasady poprawiania ocen:
a) uczniowie mają prawo do poprawy ocen z prac pisemnych tylko podczas konsultacji; uzyskana ocena jest wpisywana do dziennika; w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności ucznia na konsultacjach nauczyciel ma prawo wyegzekwować wiedzę i umiejętności ucznia na najbliższej lekcji.
b) konsultacje odbywają się dwa razy w miesiącu po ostatniej godzinie lekcyjnej (8 lekcja) zgodnie z podanym na początku miesiąca harmonogramem,
c) jeśli nauczyciel nie może z usprawiedliwionych powodów przeprowadzić konsultacji, podaje nowy termin w możliwie najbliższym czasie,
d) uczeń może poprawić każdą ocenę z pracy pisemnej podczas najbliższych (po sprawdzianie) konsultacji. Ocenę można poprawiać z danego materiału tylko raz,
e) nie podlegają poprawie oceny z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek,
f) nie odrobienie pisemnych prac domowych i nie zgłoszenie tego nauczycielowi skutkuje oceną niedostateczną. Dopuszcza się poprawę tej oceny, jeśli wyrazi zgodę nauczyciel,
g) w sytuacjach losowych (dłuższa choroba, pobyt w szpitalu) nauczyciel może wyznaczyć inny termin zaliczenia prac.

A zatem od dnia 4 XI poprawiać można każdą ocenę (z prac pisemnych: sprawdziany i zapowiedziane kartkówki) na najbliższych konsultacjach (poprawiać można tylko raz). Otrzymana na poprawie ocena jest również wpisywana do dziennika (nawet, jeśli jest niższa). Zgodnie z zasadą, która mówi, że prawo nie działa wstecz, nie podlegają tym przepisom oceny wpisane przed 4 XI.