Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2009/2010 odbyła się tradycyjnie w auli I LO o godz. 9:00. W rytmie wakacyjnego jeszcze luzu przywitał nas mocnym uderzeniem zespół rockowy w składzie: Dawid Dobrochowski, Janek Pudłowski, Krzysztof Tudziarz, Michał Kamieniecki, śpiew - Marta Apanel
Następnie Daria Boruta i Krzysztof Mizera wprowadzili nas w bardziej spokojny nastrój. Przedstawili zaproszonych gości - starostę Piotra Lecha, przewodniczącego Rady Powiatu Cezarego Sierpińskiego, szanownych nauczycieli emerytów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, przewodniczącego Rady Rodziców Zbigniewa Nahajowskiego  oraz tych, bez których rok szkolny nie miałby sensu - dyrekcję szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz oczywiście uczniów I LO.
Atmosferę uroczystości uświetniał zespół Instrumentów Bezkablowych pod dyrekcją ks. Piotra Nowickiego.

1 września 2009 r. to historyczny dzień I LO w Miliczu!

Oto jesteśmy świadkami tworzenia się nowej konstelacji na niebie. Wyraźnie widoczna bowiem jest gwiazda o tajemniczym spojrzeniu przesłaniająca coraz mocniej wszystkie inne. Poza oczywistym blaskiem wyróżnia ową gwiazdę kilka szczególnych cech. Są to:
- wrodzona skromność
- niewiarygodna wprost wiara w to, że fizyka to królowa nauk
- czarujący uśmiech i nietuzinkowe poczucie humoru
- urok osobisty powodujący drżenie serc płci pięknej
- prawdziwie anielskie włosy
- szczególne umiłowanie polskiej gramatyki, o czym wiedzą wszyscy "ucznie"
- krótko mówiąc owa gwiazda jest prawie niczym kwarki, bo -powabny, piękny, ale przede wszystkim prawdziwy

- "Panie i Panowie, mamy zaszczyt powitać i przedstawić dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego - Sławomira Strzeleckiego"

- "W imieniu wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły chcemy wyrazić naszą radość.
Niech każdy dzień Pańskiego dyrektorowania przynosi Panu satysfakcję i zadowolenie.
Niech nie opuszcza Pana wiara w to, że zielone liceum to szkoła elitarna.
Niech uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy będą powodem dumy a nigdy wstydu.
Niech okręt, którym Pan steruje, mógł wypłynąć na szerokie morze.
Wszystkiego dobrego na, w pewnym sensie, nowej drodze życia..."

Po życzeniach były przemówienia: pierwszy głos zabrał dyrektor Sławomir Strzelecki, następnie starosta Piotr Lech, przewodniczący Rady Rodziców Zbigniew Nahajowski i przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Karolina Mączka.

Kolejnym punktem programu było wręczenie stypendium im. Łucji Skibińskiej, ufundowane przez grupę absolwentów I LO mieszkających za granicą. To szczególne wyróżnienie i wielki zaszczyt spotyka co roku tylko jednego ucznia. Który z tegorocznych maturzystów zasłużył na to zaszczytne miano?
14. stypendystą został Piotr Maleszka. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii.

Wszystkim tym, którym żal wakacji dedykujemy piosenkę zespołu OTTO. Kolejne już za 10 miesięcy!