Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2008/2009 rozpoczął duet smyczkowy, na skrzypcach zagrały: Maria Nahajowska i Weronika Sofińska. Przybyłych na uroczystość powitali: Daria Boruta i Damian Mączka:
    -"I oto jesteśmy tu wszyscy razem - dyrekcja, grono pedagogiczne, administracja i obsługa szkoły, rodzice i wy - żądna wiedzy elito milickiej młodzieży!"

-"Teoretycznie po 292 dniach ciężkiej nauki, wytężonej pracy, niezliczonej ilości zarwanych nocy...."
co po przeliczeniu dni roku szkolnego na samą naukę spędzoną w murach zielonego liceum daje nam jakiś miesiąc.

- "A co gdy tak nie wiadomo jak i nie wiadomo kiedy z 10 miesięcy robi sie 10 lat?"
    -"Pani Dyrektor, to już 10 lat. 10 lat, za które chcemy Pani dziś dziękować..."

Aby odświeżyć wspomnienia, ile wspaniałych wydarzeń miało miejsce za kadencji dyrektor Henryki Skrzyneckiej przedstawiono prezentację multimedialną. Oczywiście nie da się ukazać 10 lat aktywnej działalności w tak krótkiej prezentacji - niemniej staraliśmy się odtworzyć wiele niezapomnianych chwil i doniosłych uroczystości. Zdając sobie sprawę z usterek, wynikających z różnych przyczyn, przepraszamy szczególnie te osoby, których te niedociągnięcia ewentualnie dotyczą.

- "A czymże byłby rycerz bez swojego rumaka?" ;-)
Słowa podziękowania (które nie padły na apelu) kierujemy również do wicedyrektora Sławomira Strzeleckiego.

Po prezentacji były przemówienia; pierwsza głos zabrała dyrektor Henryka Skrzynecka, następnie: Adam Aleksandrowicz (w zastępstwie za nieobecnego starostę Piotra Lecha), przewodniczący Rady Powiatu - Cezary Sierpiński, przewodniczący Rady Rodziców - Zbigniew Nahajowski, przewodnicząca Rady Szkoły - Iwona Lewandowska i na koniec przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego - Karolina Mączka. W przemówieniach padło wiele ciepłych słów, podziękowań za 10-letni trud dyrekcji, a atmosferę uroczystości uświetniły ponownie uzdolnione dziewczęta: Maria Nahajowska (fortepian), Julita Mazurkiewicz (skrzypce) i Weronika Sofińska (skrzypce).
  Kolejnym punktem programu było wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych: za wysokie wyniki w nauce, sporcie, za działalność na rzecz szkoły czy za 100% frekwencję. Otrzymali je (...)
  Po części oficjalnej mogliśmy nacieszyć uszy i serca piosenką "Wakacje" w wykonaniu Mateusza Miliana przy akompaniamencie Pauli Mazur i Joanny Skomry oraz wysłuchać kilku utworów zespołu w składzie: Dawid Dobrochowski, Janek Pudłowski, Paweł Ewertowski, Michał Kamieniecki, śpiew - Anna Baczkowska i Krystian Boszko. Ponoć "praca uszlachetnia, a lenistwo uszczęśliwia" - z przyjemnością wysłuchaliśmy utworu inspirowanego tym powiedzeniem pod tytułem "Piosenka leniwych słoni". Następnie zabrzmiało coś, co ma charakter ponadczasowy, jednoczy pokolenia, coś zamyka i coś rozpoczyna - specjalnie dla klas II, bo póki co, mogą się jeszcze pocieszać piosenką! - "Matura". A na koniec - aby wakacje były ciepłe "Agnieszka". Trzeba przyznać, że zdolną mamy młodzież, aż żal się z nimi rozstawać na 2 miesiące.
    Podziękowania za cały miniony rok szkolny pragniemy złożyć wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły. Dziękujemy za wszelkie wsparcie i pomoc, za poświęcony nam czas i zaangażowanie. To dzięki Waszej pracy jesteśmy razem.
Wszystkim życzymy ciepłych, bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!