24 kwietnia 2009 r. o godz. 12.00, w sympatycznej atmosferze (pozbawionej codziennych stresów szkolnych) odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów.

W tym roku mury szkoły opuściło 6 klas: IIIa - wych. Honorata Nowicka, IIIb - wych. Martyna Barteczka, IIIc - wych. Iwona Lewandowska, IIId - wych. Beata Jaskulska, IIIe - wych. Artur Czujowski, IIIf - wych. Małgorzata Socha.

- "Dzisiejszy dzień to wielkie szkolne święto. Po raz 63. w swojej powojennej historii I LO wypuszcza kolejną grupę 150 maturzystów. Dla mnie osobiście pozostaniecie bardzo szczególnym rocznikiem. Po raz 10. i ostatni wręczam świadectwa absolwentom" - mówiła dyrektor Henryka Skrzynecka.
Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców, Zbigniew Nahajowski - "Chodziliście do wspaniałego liceum, możecie być z tego dumni. Dziękuję wychowawcom i nauczycielom za pomoc w kształtowaniu waszej osobowości. Chciałbym również podziękować pani dyrektor, dla której jesteście ostatnim rocznikiem. Nauczyciel to nie tylko zawód, to powołanie. Takim powołaniem jest obdarzona pani dyrektor. Młodzież może być dumna, że pod takim dyrektorem ukończyła to liceum" - wszyscy zgromadzeni w auli potwierdzili słowa przewodniczącego RR gorącymi, szczerymi brawami.

Zasłużony tytuł Absolwenta Roku 2009 otrzymała bez wątpienia - Joanna Jaskulska, która bardzo wzruszona dziękowała rodzicom, nauczycielom, przyjaciołom, a młodszym kolegom i koleżankom życzyła, aby mieli szczęście tak jak i ona, spotkać w tej szkole wielu ciekawych ludzi. Wiceabsolwentem Roku został również wyjątkowy uczeń - Piotr Maleszka. Serdecznie gratulujemy!

W niezwykłej atmosferze nastąpiło wyróżnienie najlepszych uczniów oraz przekazanie świadectw ukończenia szkoły. Osoby, które osiągnęły najlepsze wyniki (w nauce, sporcie, w konkursach i olimpiadach oraz za działalność na rzecz szkoły) zostały wyróżnione nagrodami.

Uroczystość zwieńczyła część artystyczna w wykonaniu uczniów Id pod czujnym okiem wych. M. Ziarko. Repertuar był doskonale przygotowany i w auli panowała radosna atmosfera.

Zobacz galerię zdjęć.

Pożegnaniu towarzyszyła miła, lecz chwilami nostalgiczna atmosfera zakończenia przez tegorocznych maturzystów tego etapu nauki i życia, zbliżającego się dużymi krokami rozstania z kolegami ze szkolnej ławy i wkroczenia w dorosły świat. Przed absolwentami szkoły średniej matury pisemne i ustne, a później... samo życie.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór na maturze i samych dobrych wyborów w przyszłości oraz sukcesów w życiu osobistym!