Z przyjemnością informujemy, że w rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących województwa dolnośląskiego, przeprowadzonego przez "Gazetę Wyborczą", I Liceum Ogólnokształcące zajęło 28. miejsce. Jest to spore osiągnięcie, wynik pracy dyrekcji, nauczycieli i uczniów.
Nagrodą niech będzie satysfakcja i fragment artykułu w "GW": Dobry ogólniak to szkoła, która kształci ambitnych, krytycznie myślących, zdolnych do samorozwoju, a jednocześnie wrażliwych społecznie młodych ludzi. W naszym rankingu uwzględniliśmy aż dziesięć kryteriów: od wyników matur po ofertę językową, listę zajęć pozalekcyjnych i społeczne zaangażowanie uczniów. Z rozmów z uczniami i dyrektorami topowych liceów na Dolnym Śląsku wynika, że dobre szkoły tworzą uczniowie z pasją oraz nauczyciele, którzy potrafią stawić czoła wyzwaniu i nie tonąc w papierkowej robocie, wykrzesać z siebie tyle siły i chęci do pracy, by przekazać je swoim uczniom.