16 i 17 kwietnia odbyły się w naszej szkole DNI OTWARTE. Tegorocznymi organizatorami byli uczniowie z klasy Ic wraz z wychowawcą Sylwestrem Maciejewskim. Gimnazjaliści zostali przywitani przez dyrektor Henrykę Skrzynecką oraz przewodniczącą klasy I c.

Następnie głos przejęli klasowi aktorzy odgrywając swoje role w przedstawieniu. Tematem tej inscenizacji był problem każdego gimnazjalisty - którą szkołę wybrać? czy dostanę się do tej szkoły do której zamierzam pójść?. W rolę ucznia głowiącego i upierającego się z tymi pytaniami przed snem wcielił się Łukasz Kasprzak natomiast w role aniołka i diabełka pojawiających się w śnie Łukasza wcielili się Kalina Lewek oraz Andrzej Pietryka.

Po tych atrakcjach w auli uczniowie z gimnazjów zostali podzieleni na trzy grupy, które rozeszły się do trzech klas - chemicznej, muzycznej oraz informatycznej. W klasach na gimnazjalistów czekały prezentacje multimedialne o następujących tematach: w klasie chemicznej - uczniowie naszego liceum na lekcjach; w klasie muzycznej - uczniowie naszego liceum po lekcjach; w klasie informatycznej - uczniowie naszego liceum na przerwach. Poza prezentacjami nasi młodsi koledzy mogli zobaczyć jak działa szkolna tablica interaktywna, przed aulą była przygotowana także wystawa w dwóch tematach: historia szkoły i osiągnięcia. Jak co roku gimnazjaliści otrzymali ulotki o szkole lecz wyjątkiem była ulotka z humorystycznym wierszykiem o naszej szkole napisanym przez dwóch uczniów I c - Szymona Górnickiego oraz Daniela Bery.

Cały scenariusz dni otwartych był autorstwa uczniów klasy I c poczynając od przedstawienia, przez prezentacje i wystawę kończąc na wierszyku-cała klasa brała ambitnie udział w przygotowaniach. W międzyczasie gdy uczniowie chodzili od klasy do klasy aby zobaczyć każdą prezentacje mogli porozmawiać z naszymi najmłodszymi licealistami, którzy odpowiadali na każde pytanie.

W tym roku w I LO gościliśmy uczniów z: Krośnic, Bukowic, Milicza, Sułowa, Cieszkowa, Szkaradowa, Ujeźdźca, Wróblica oraz Pakosławia. Po wszystkich atrakcjach przygotowanych przez I c gimnazjaliści zostali mile pożegnani z życzeniami pomyślnie napisanych egzaminów.

Więcej zdjęć w galerii.