Pecunia non olet - to łacińska sentencja wypowiedziana przez władcę rzymskiego Wespazjana. Te słowa zainspirowały nauczycieli  i dyrekcje I LO w Miliczu do zorganizowania debaty pod takim właśnie tytułem. Spotkanie odbyło się 7 kwietnia w naszym liceum. W debacie spierały się dwa obozy. Reprezentacja milickich włodarzy i vipów oraz młodzież z liceum i gimnazjum Ad Astra.

Zasady debaty były krótkie, uczniowie i włodarze na przemian wysuwali argumenty na temat pieniądza. Drużyna przeciwna miała za zadanie odpowiedzieć na nie w określonym czasie. Wśród włodarzy znaleźli się : Iwona Grobelna – przewodnicząca rady rodziców, Wanda Wiśniewska - prezes Banku Spółdzielczego w Miliczu, Piotr Lech - starosta Powiatu Milickiego, Andrzej Łuczyszyn - komendant KPP w Miliczu, Andrzej Wojtyczka i Dariusz Moczulski. Natomiast wśród uczniów obecni byli Paulina Wybierała, Rafał Marczak, Igor Urbaniak, Janusz Wnuk, Maria Piosik i Filip Marciniak. Nad obradami debaty czuwali prowadzący Hania Grobelna i Paweł Miedziński oraz jury w składzie: Henryka Skrzynecka dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu, Sławomir Strzelecki dyrektor społecznego Gimnazjum Ad Astra oraz uczniowie Aleksandra Wolarz z gimnazjum i Krzysztof Mizera z liceum.
Janusz Wnuk rozpoczął od  przykładu neapolitańskiej mafii „Kamorra” która zajmowała się ściąganiem haraczy od wszelkiej działalności, tak legalnej jak i nielegalnej prowadzonej w mieście. Piotr Lech, milicki starosta, wraz z Andrzejem Łuczyszynem , komendantem policji w Miliczu, byli zgodni, że pieniądze pochodzące z przeróżnych działań mafijnych śmierdzą! Podsumowując  debatę  dyrektor Henryka Skrzynecka powiedziała iż  najważniejsza jest wymiana myśli i dialog międzypokoleniowy, nie kryła zadowolenia z tego iż debata odbyła się w bardzo przyjaznej atmosferze. Ponadto pani dyrektor była dumna z logicznych i ładnych wypowiedzi swoich wychowanków. Podkreśliła także, że jest to debata historyczna! Sławomir Strzelecki natomiast opowiedział o projekcie, którego częścią jest właśnie debata, zapowiedział także finał planowany na czerwiec, który zostanie zwieńczony przedstawieniem sztuki Moliera pt. „Skąpiec”.