Po raz szósty I LO uczestniczyło w projektach Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC. Co roku gościmy studentów z różnych krajów świata Ukrainy, USA, Pakistanu, Chin, Indii, Wybrzeża Kości Słoniowej, Korei). Tegoroczny projekt odbywał się pod hasłem „Friends” i miał za zadanie przybliżenie kultury i życia danego kraju.

Od poniedziałku, 17 listopada do piątku 21 listopada przebywały w I LO dwie studentki – Lidżju z Korei (studiuje literaturę japońską i projektowanie mody) i Swietłana z Ukrainy (studiuje marketing). Lidżju i Swietłana spotykały się z uczniami w ramach zajęć języka angielskiego. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych oraz w prezentacji multimedialnej – nasi uczniowie przybliżyli gościom z zagranicy kulturę naszego kraju i regionu, a następnie zapoznali  się z  kulturą i tradycjami studentek. Organizatorzy uraczyli gości tradycyjnymi, polskimi potrawami oraz zadbali o zaprezentowanie  głównych i najpiękniejszych miejsc w Polsce i Dolinie Baryczy. W piątek pożegnaliśmy gości, jak zwykle krótkim programem artystycznym i upominkiem. Nasi licealiści uczą się rozumieć świat i współdziałać z ludźmi z różnych krajów i kultur, mają możliwość sprawdzenia i poprawienia swoich umiejętności językowych.Koordynatorką projektu była nauczycielka j. angielskiego -  E. Hajdun we współpracy z pozostałymi nauczycielkami j. angielskiego.