Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów

17 listopada 2008 r. w auli Politechniki Wrocławskiej  wręczono dyplomy Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendia otrzymały 163 osoby, w tym  - Joanna Morcinek – uczennica IIa.

-„Już jesteście elitą i elitą będziecie w przyszłości” - mówił Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski, podczas uroczystości zorganizowanej na Politechnice Wrocławskiej.

-„To nie tylko nagroda, ale i również pewne zobowiązanie, zachęta do dalszej pracy” - mówiła Beata Pawłowicz, dolnośląski kurator oświaty. – „Jest to też odznaczenie dla nauczycieli, którzy włożyli wiele trudu w rozwój tych młodych ludzi”.

Joasi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zdobycie tak wielkiego wyróżnienia jest wielkim osiągnięciem. Mamy nadzieję, że swoje uzdolnienia i sukcesy wykorzysta dla dalszego własnego rozwoju oraz kształtowania lepszej przyszłości naszego regionu.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest co roku na okres od września do czerwca. Wynosi 258 zł miesięcznie, ale wypłaca się je w dwóch ratach: pierwsza do 30 listopada, druga do 30 kwietnia. Może je otrzymać jeden uczeń danej szkoły, jeśli jego średnia ocen to minimum 4,75 lub posiada szczególne uzdolnienia w jakieś dziedzinie wiedzy, a jego wyniki w nauce są co najmniej dobre.