V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu
16 kwietnia 2008 r., odbyła się V edycja międzyszkolnego konkursu o tematyce zdrowotnej pod hasłem „Otyłość problemem XXI wieku”.
W konkursie udział wzięło 23 uczniów ze szkół: ZS, ZSL i I LO. Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej rozwiązywali test sprawdzający wiedzę na temat zdrowia i chorób związanych z otyłością, w drugiej – uczestnicy przedstawiali prezentację multimedialną związaną z hasłem konkursu.
Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 uczniów, z czego 8 z I LO (gratulujemy!): Dominika Sławenta, Monika Kusch, Adriana Maryjowska, Karolina Süsser, Joanna Morcinek, Marta Makowska, Aneta Hutta i Magdalena Stefańska. Jury w składzie: B. Jaskulska, Z. Kempiak, A. Ochowicz, J. Łucka, J. Osuch, po zaciętej rywalizacji wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Dominika Sławenta
II miejsce – Monika Kusch